Historie

palírny a pivovaru v Blatné

1489

Povolení pro vaření

Povolení pro vaření zlatavého moku získalo město Blatná poprvé v roce 1489 od Zdeňka Lva z Rožmitálu. Pivo se tehdy vařilo v městském a panském pivovaru.

1885

Vznik Lihovaru

V samé blízkosti blatenského zámku postavil baron František Hildprandt roku 1812 cukrovar, který byl v roce 1885 přestavěn na lihovar.

1952

Konfiskace majetku

Komunisté konfiskují majetek Hildprandtů a rodinu násilně vystěhovávají. Rodina utíká před komunisty do Etiopie na pozvání císaře Hajila Selassie.

1978

Přesun výroby

Pivovar přestal vyhovovat svou kapacitou a tak se výroba přesunula do moderního pivovaru ve Strakonicích. Část původního zdejšího parostrojního vybavení je k vidění v Pivovarském muzeu v Plzni. Zbytek nenávratně zmizel. Na volné místo se rozšířil lihovar.

1991

Restituce

Hildprandtovi se po mnoha letech vracejí zpět na Blatnou a získávají v restituci zpět své majetky. Za vynaložení značných investic je výroba vybavena nejmodernější technologií, která umožňuje růst produktivity a především zachovat špičkovou kvalitu našich destilátů.

2014

Uvedení značky Baron

Ve spolupráci s firmou Premier Wines & Spirits, jsme na trh uvedli prémiovou značku ovocných destilátů Baron Hildprandt.

2016

Obnovení slavného pivovaru

Nostalgie a touha po navázání na mnohaletou tradici vaření piva nás přivedly zpět k myšlence obnovení kdysi slavného pivovaru v Blatné. A k této tradici jsme se po 38 letech s chutí a vervou vrátili.

2018

Zlatá medaile ze San Francisca

Baron Hildprandt ze zralých hrušek si z prestižní soutěže konané v San Franciscu odvezl významné ocenění. San Francisco World Spirits Competition je světově uznávaná soutěž a ocenění Gold Medal znamená pro každou značku velké uznání za dobře odvedenou práci a výjimečnou kvalitu spiritu. Jednotliví porotci čtyři dny ochutnávají všechny vzorky bez znalosti ceny či jiné informace týkající se výrobce daného destilátu.